Duben 2007

1.boj 2.kola Carapar vs. Toa Hahli

9. dubna 2007 v 8:31 | vesmír |  Bionicle
Carapar je další nový účastník turnaje. Carapar útočí na Hahli svým dvojtým nožem. Hahli proti tomu nestihla nic udělat a letěla přes celou arénu.
A dopadla na zem asi po pěti metrech letu ve vzduchu.
Hahli zkouší útočit na Carapara laserem, ale nic se neděje. Útok se odrazil od Caraparova krunýře.
Pak Carapar chytil Hahli do klepeta a zatím co byla Hahli rozptýlená klepetem, Carapar vystřelil olihen a ta vysála z Hahli energii.
Hahli spadla na zem a Carapar ji porazil.
Hahli byla poražena. A Gratulujeme vítězi Caraparovi!
Příště se můžete těšit na boj Carpar vs. Axonn.

2.boj 1.kola Kalmah vs.Toa Hahli

8. dubna 2007 v 8:53 | vesmír |  Bionicle
Od prvního boje uplynul jeden den. A od minulého turnaje tu máme novou účástnici - Toa Hahli. Ale ted se vrátíme do arény. Kalmah tentokrát útočí jako první. Zkouší útok s olihněmi, jako na Ehleka. Ale Hahli už s ním několikkrát bojovala a proto zná jeho bojové pozice. Kalmah jen bezmocně přihlížel ja Hahli rozpůlila jeho olihen, která měla Hahli porazit. Tak zkouší útok chapadlem.
Ještě než se jedovaté chapadlo dotklo Hahli, omráčila ho mečem.
Potom ho kopla do zad, táhla ruce a tlačila na záda. Kalmah řval bolestí,ale kvůli své hrdosti se nechtěl vzdát. Hahli ještě víc přitlačila na záda a Kalmah se už vzdal.
Hahli ho pustila a Kalmah padl na zem a tudíž prohrál.
A vítězem se stává nová účastnice - Toa Hahli. A díky tomuto vítězství se kvalifikovala do druhého kola. Příští boj bude v ledové oblasti. Protože Toa Hahli prošla kamennou úroven, získává masku kamene.Pravidla si můžete přečíst zde.
Přístě se můžete těšit na boj Carapar vs. Toa Hahli.

1.boj 1.kola Kalmah vs. Ehlek

7. dubna 2007 v 17:38 | vesmír |  Bionicle
Boj začíná. Ehlek od minulých bojů značně zesílil. A chce získat masku života kvůli svému cíli - ochránit Mahri Nui. Kalmah také hodně zesílil. Ehlek útočí jako první a nejdříve vystřeluje elektřinu, potom se zapojí i drápy. Tento útok už každého porazil - až na Kalmaha. Útok bez větších problémů odrazil. Potom útočí Kalmah, jeho útok Ehlekem mrštil o zed'.
Potom Kalmah vytahuje tajnou zbran, odpalovač olihní. Vystřelil na Ehleka který se marně bránil. Asi za pět minut olihně z Ehleka vysály energii. Ten pak už nebyl ani schopen vstát. Byl poražen.
Na druhý den se mu energie vrátila a byl vyloučen z turnaje. Ale musel doufat že se maska života nedostane do špatných rukou.
Příště se můžete těšit na boj Kalmah vs. Toa Hahli.

Nové bionicle boje

7. dubna 2007 v 17:21 | vesmír |  Bionicle
Ode dneška se zde budou konat nové bionicle boje s novými účastníky.
První kolo bude začínat v kamenné oblasti, druhé kolo v ledové oblasti, třetí v lese a finále v chrámu života. Na vítěze turnaje čeká Maska života.
Mapa turnaje:
1.kolo: kamenná oblast
2.kolo: ledová oblast
3.kolo: lesní oblast
Finální kolo: chrám života
Pravidla:
Za ukončení jednoho kola se získávájí masky.
Kamenná oblast: maska kamene
Ledová oblast: maska ledu
Lesní oblast: maska země
Finále: maska života
Každé kolo obsahuje 2 boje.

Meteorit na cestě k Zemi

7. dubna 2007 v 7:51 | vesmír |  Vesmír
Na tomto videu můžete vidět následky srážky naší planety s meteoritem.

Konec světa 2012

7. dubna 2007 v 7:49 | vesmír |  různé
V průběhu dějin lidstva se objevilo nesčetně prorockých zpráv o konci světa. V každém takovém případě se lidé upnuli k nějakému datu a očekávali nejhrůznější pohromy, které měly zpustošit Zemi. Nejinak tomu bylo i v případě posledního většího proroctví směrovaného k 11. srpnu 1999. Mnoho lidí tehdy očekávalo na podkladě Nostradamova slavného prorockého čtyřverší X/72 konec světa. Proroctví, které hlásalo, že toho roku přijde velký Král Strachu, bylo spojováno se zatměním slunce, které nastalo právě 11. srpna. Modré planetě i jejím obyvatelům se toho dne nic nestalo. Nepřišel ani konec světa spojený s příchodem roku 2000. Lidé přesto i nadále zánik očekávají.

Tentokrát se jejich pozornost obrátila k mayskému kalendáři a zejména k datu 21. prosince 2012. To je den, kdy končí třináctý baktunský cyklus mayského kalendáře, tedy období, které začalo v roce 1618. Mayští indiáni předpověděli, že uvedené období bude charakteristické zejména touhou vlastnit materiální statky, lidé se vzdálí přírodě, odcizí se duchovní podstatě, budou se zajímat především o vlastní ego a toužit po nadvládě. Třináctý baktunský cyklus je v kalendáři Mayů poslední. Co se stane po jeho skončení, je jen otázkou spekulací.

Někteří jsou toho názoru, že v roce 2012 může dojít ke zkáze vlivem srážky s planetou Nibiru (v některých případech je také zmiňována jako Madruk). Ta prý obíhá v protisměru kolem Slunce po velmi protáhlé elipse. Do blízkosti Země se vrací zhruba po 5500 letech a svým průletem způsobuje globální katastrofy. Její návrat je očekáván právě v roce 2012. V tomto směru existují spekulace, že vláda Spojených států amerických zná její přesnou dráhu, ale nechce tuto informaci z obavy před možnou panikou zveřejnit. Je zajímavé, že katastrofa způsobená vesmírným tělesem se objevuje i v předpovědi českého psychotronika Stanislava Brázdy. Ten tvrdí, že k jistému problému v souvislosti s vesmírným tělesem dojde v roce 2012, kdy by se s ním mohla Země srazit, a to v oblasti Číny na hranici s Mongolskem.

Zastánci mimozemských civilizací zas prohlašují, že v roce 2012 přistane na Zemi mimozemská posádka. Propagátorem této domněnky je zejména britský zpěvák Robbie Williams, podle kterého jsou mimozemšťané už na cestě a nejpozději do sedmi let na naší planetě přistanou. Stejného názoru je i sedmdesátiletý švýcarský fantasta Erich von Däniken. Pro německý týdeník Stern uvedl, že mimozemšťané přistanou právě v tajemném roce 2012. Podle jiných dostupných teorií by zmíněnými jinoplanetníky mohli být Annunakové. Ti podle sumerských písemných památek obývají planetu Nibiru, která je, jak jsme již uvedli, na cestě k nám.


Vědci se spíše kloní k možnosti zániku vlivem globální katastrofy. Na internetovém serveru YouTube je k vidění počítačová simulace případné srážky s meteoritem o průměru 230 kilometrů. Po jeho dopadu vznikne kráter, jehož průměr je odhadován na čtyři tisíce kilometrů s hlubokou sedm tisíc metrů. V obří díře se bude kupit žhavá láva, která se neuvěřitelnou rychlostí začne rozlévat do okolí. Vlivem této události dojde ke zvýšení teploty vzduchu na 40 °C, zvedne se vítr doprovázený ohnivými záblesky a bude dosahovat rychlosti tři sta metrů za sekundu. Voda v oceánech se vypaří, roztaje veškerý sníh a zanikne život. Podle odborníků stačí k naplnění takového scénáře i srážka s desetkrát menším kosmickým tělesem.

Podobný námět si vzali na mušku i tvůrci katastrofického filmu Den po zítřku. Dne 18. října 2012 dopadá na Zem meteorit, který způsobí nečekaně silné zemětřesení.

Toa Inika

1. dubna 2007 v 9:33 | vesmír
Toa v akci.

Signál

1. dubna 2007 v 9:10 | vesmír |  ufo
12. 1974 srpna ve 23.37 přichází ze souhvězdí střelce zpráva.
Tento signál trval 72 vteřin a potom utichl.
Sice se už nikdy neopakoval ale do oblasti hvězd
M 13, odkud signál přišel byla vyslána odpověd.
Stejně tak jako můžeme přijímat radiové signály
z celého vesmíru, teleskopy jako Arecibo
vysílají zprávy až za hranice galaxie.
V roce 1974 byla z Areciba vyslána zpráva
a od té doby se vesmírem nese zpráva o naší existenci.
Ale vzdálenosti jsou tak velké, že může trvat 50 000
let , než dostaneme odpověd.