Leden 2009

Mapa světa ze 7. série

30. ledna 2009 v 19:01 | vesmír |  Zrušené články

MAPA SVĚTA ZE 7. SÉRIE PŘÍBĚHŮ

Upozornění: Tato mapa není založena na opravdovém příběhu Bionicle, byla vymyšlena mnou.
Tip: Podtržený text je odkaz. Obsah odkazu je rozšířením tohoto článku.
Celý známý svět je složen ze dvou ostrovů, dvou souostroví, dvou nezmapovaných kontinentů a poloostrova Calix a Ranudaipe.

Vysvětlivky k barvám:

Světle zelenáPole
OranžováPoušt'
ČervenáLáva
ČernáHory
ModrozelenáJehličnatý les
Výrazná zelenáDžungle
Středně zelenáListnatý les
BíláNezmapovaná oblast


OSTROV MADIETAS


TypOstrov
NázevMadietas
ObyvateléMatorané, Toa, Titáni, Rahi
Počet obyvatel115 335
Počet států4

 • Popis ostrova: Je to ostrov s velkou zásobou přírodních zdrojů, jehož větší část tvoří velmi řídce osídlené pouště. Tropické lesy se kupodivu vyskytují na severu, jedinná činná sopka je také na severu. Jehličnaté lesy jsou naopak na jihu.
STÁTY NA MADIETASU

ZARTIA
TypZemě
NázevZartia
VládceEhrye (Titán)
Typ vládyKonstituční monarchie
Počet obyvatel54 321
ZakladatelEhrye (Titán)

 • Popis Zartie: Zartie je největší země na ostrově. Je velmi vyspělá a jejich vojska patří k nejlepším na světě. Má obchodní vztahy s Matoranií a vojenské spojenectví s Traorem. Není jen největší a nejvyspělejší, ale byla i vůbec první založenou zemí: Před jejím vznikem žili obyvatelé v kmenech. Nachází se zde jediná činná sopka ostrova a vzácné tropické ekosystémy. Zartie se dostala do války s Chiroxovou zemí, to je kmen válečníků, jejichž vůdcem je bývalý Zartijský diplomat, který se pohádal s Ehryem a za to byl vyhoštěn.
TRAOR
TypZemě
NázevTraor
VládceHydraxon
Typ vládyAbsolutní monarchie
Počet obyvatel40 029
ZakladatelNidhiki
 • Popis Traoru: Traor je mocná a vlivná země, která často rozhoduje nejen o situaci na ostrově, ale i na jiných místech. Přesto, že byla země založena Nidhikim, odmítl se stát jejím králem a na trůn se dostal oblíbený poradce Nidhikiho, Hydraxon.
MATORANIA
TypZemě
NázevMatorania
VládceGaran
Typ vládyKonstituční monarchie
Počet obyvatel14 573
ZakladatelGaran a Turaga Dume
 • Popis Matoranie: Matoranie je, jak již název napovídá, země Matoranů. Matorané jsou jejími jedinými obyvateli z toho důvodu, že Garan chce dodržet cíl, se kterým byla země založena - poskytnout slabým Matoranům klidný život. Země byla založena Garanem a Turagou Dume. Po pár letech vládnutí spolu s Garanem Dume odešel do Zartie, kde se stal správcem jižní části Zartie.
ANGTHROX
TypZemě
NázevMatorania
VládceToa Tehutti
Typ vládyAbsolutní monarchie
Počet obyvatel6 412
ZakladatelToa Tehutti
 • Popis Angthroxu: Angthrox je druhá největší země na Madietasu, ale počet obyvatel je velmi malý. Agthrox je samotářská země, s nikým nemá obchodní dohody, nikomu nepomáhá ani nemá žádná diplomatická jednání s ostatní zeměmi. Svoji obří zásobu nerostných surovin využívají pouze pro sebe. Neexistují zde žádná města, všichni žijí na vesnicích.

SOUOSTROVÍ TAKAU


TypSouostroví
NázevTakau
ObyvateléMatorané, Metruhi Dume, vodní Rahi
Počet obyvatel2736
Počet ostrovů5
Počet států3

 • Popis souostroví: Velmi malé souostroví - má rozlohu přibližně stejnou jako Matoranie a jednotlivé ostrovy jsou od sebe tak blízko, že je tamní obyvatelé spojili mosty. Nacházejí se tam ostrovy Tohra, Iko, Afamdis, na nich stejnojmenné země a dva neobydlené ostrovy ve smyslu neobydlené inteligentními bytostmi, Rahi tam samozřejmě žijí.
STÁTY NA SOUOSTROVÍ TAKAU

TOHRA
TypOstrov
NázevTohra
VládceMetruhi Dume
Typ vládyKonstituční monarchie
Počet obyvatel148
ZakladatelNeznámý
 • Popis Tohry: Tohra je druhý největší z pěti ostrovů, ale je velmi řídce osídlen, žije na něm pouhých 148 obyvatel. Zemi vládne brutální Rahi, Metruhi Dume. V Bionicle jazyce znamená "Rahi" zvíře a toto slovo žádný jiný význam nemá - Metruhi Dume je opravdu zvíře, které se řídí instinkty. Vládcem se stal díky místnímu náboženství uctívajícímu jeho druh.
IKO
TypOstrov
NázevIko
VládceAraxonn
Typ vládyKonstituční monarchie
Počet obyvatel2586
ZakladatelAraxonn
 • Popis Iko: Iko je nejmenší z ostrovů a polovinu jeho rozlohy zabírá poušt'. Má z pěti ostrovů největší počet obyvatel.
AFAMDIS
TypOstrov
NázevAfamdis
Vládce-
Typ vládyBezvládí
Počet obyvatel2
ZakladatelNeznámý

 • Popis Afamdisu: Na ostrově žijí pouze dva Matorané. Dříve zde byla velká a mocná civilizace, která byla zničena útokem Zartijských vojsk.

SOUOSTROVÍ R753


TypSouostroví
NázevR753
ObyvateléDagunkové
Počet obyvatel411 902
Počet ostrovů4
Počet států0

 • Popis R753: Toto souostroví je osídlené pouze zvláštním druhem Rahi, Dagunků. Jsou to silné bestie, které chrání svoje území. Vyskytují se hlavně na pouštním ostrově Utaniro. Na druhé straně, ohnivém ostrově D984, žije ohnivá verze těchto nestvůr.

OSTROV ARTHON


TypOstrov
NázevArthon
ObyvateléMatorané, Toa Arthon
Počet obyvatel1004
Počet států1

 • Popis ostrovu: Docela velký ohnivý ostrov, na kterém se místy nacházejí džungle. Před lety se sem přestěhoval Arthon z Traoru a stal se vládcem jediné země na tomto ostrově.
STÁTY NA ARTHONU


TypZemě
NázevArthon
VládceToa Arthon
Typ vládyAbsolutní monarchie
Počet obyvatel1004

 • Popis Arthonu: Málo osídlená ohnivá země na východě známého světa. Nachází se zde velké množství vulkánů a lávových řek, což činí toto místo velice nebezpečné.

POLOOSTROV CALIX A RANUDAIPE


TypPoloostrov
NázevCalix a Ranudaipe
ObyvateléKrál Strachu
Počet obyvatel1
Počet států0
 • Popis Calixu: Obrovská ohnivá a hornatá země, která ma jediného obyvatele - Krále Strachu. Před tím zde žili Matorané a Toa, které Král Strachu nemilosrdně zničil. Na Ranudaipe žijí Matorané nedotčeně dále.

28.1.2009, 20:28 - Rekord návštěvnosti

28. ledna 2009 v 20:01 | vesmír |  Novinky
Ahoj.
Dnes v 20:28 se mi naskytl neuvěřitelný pohled, za který bych chtěl všem návštěvníkům mého blogu moc poděkovat. Zde je to, o čem mluvím:

UPDATE! - Pořád se to zvyšuje.

UPTADE! - Počet lidí online stále roste.
Prosím všechny, kteří byli v tu chvíli online, aby o sobě dali vědět. Rád bych se dozvěděl, kdo se zasloužil o tento rekord.

DĚKUJI ZA TO, ŽE NAVŠTĚVUJETE TENTO BLOG.


GLATORIAN - Shrnutí

27. ledna 2009 v 20:37 | vesmír |  Recenze

SHRNUTÍ SÉRIE GLATORIAN

KDO JSOU GLATORIANÉ?

Země Bara Magna byla kdysi součástí většího světa... Existovaly na ní rozvinuté civilizace, například impérium Voroxů či skalní město Skrallů. Jednoho dne však rozkvět skončil: Kontinent potkala katastrofa - pád meteoritu, jehož náraz byl tak silný, že rozdělil svět na tři části; Bara Magna je z nich největší.
Exploze způsobila vyschnutí většiny řek a kontinent se proměnil v poušt'. Civilizace byla zdevastovaná suchem, celou oblastí zmítaly boje o poslední zdroje pitné vody, přírodní zdroje nestačily na množství obyvatel, bylo to ideální období pro začátek války.
Válka by však mohla mít zničující následky a proto řeší obyvatelé tento problém pomocí Glatorianů - válečníků, kteří bojují v aréně pro slávu, bohatství a respekt...

GRESH

Gresh je zkušený bojovník a trenér ostatních Glatorianů, ale ve srovnání s ostatními bojovníky v aréně je relativně mladý. Respekt si dělá ukazováním svého arzenálu ničivých zbraní a bojových schopností. Má encyklopedické znalosti o válečných taženích, občas se však řídí způsobem "pokus a omyl", místo toho, aby vymýšlel nové bojové strategie.

Můj názor na Greshe:

Má hezkou masku, dobré brnění a svalnaté ruce. Ale co ty nohy? Krátké a tenké, vůbec se k němu nehodí, snad jen barvou. Mně osobně se nelíbí.

STRAKK

Strakk se soustřed'uje pouze na to, co chce a je mu jedno, jak toho dosáhne. Bojuje pouze pro peníze a nemá žádný smysl pro čest. Zná každý trik, který se dá použít v aréně a odchází rád s jakoukoliv odměnou, kterou dostane. Zapomíná však, že ne všichni mají trpělivost s jeho podvody a na svůj styl boje brzy doplatí.

Můj názor na Strakka:

Z Glatorianů se mi líbí nejvíce. Jeho chrániče jsou velmi zajímavé a vypadají jako kdyby byly zledovatělé. Maska se mi také celkem líbí, ale jeho přednosti, které jsem vyjmenoval, nejsou nic proti té sekeře, kterou drží v ruce. Má však i svoje proti - například málo propracované tělo.

MALUM

Malum je brutální a nelítostný válečník. Je také extrémně silný: pokud svého protivníka zasáhne, boj končí a v nejlepším případě skončí oponent těžce zraněný. Chová se podobně jako Strakk - podvádí v aréně - , ale narozdíl od něj byl kvůli tomu vyhnán z jeho domova, vulkánové oblasti.

Můj názor na Maluma:

Jediná dobrá věc na něm jsou ty drápy, jinak mi velmi připomíná Carapara v červeném provedení.

TARIX

Tarix byl jeden z prvních, kteří se po katastrofě ujali realizace Glatorianského systému, který má zabránit válce. Má velký respekt k tradicím, které se dodržují tisíce let. Když mluví, všichni Agori a Glatoriané poslouchají, což není u válečníků moc obvyklé. Je zkušený bojovník stejně jako Gresh, občas se však nechá porazit nečekanou taktikou nepřátel.

Můj názor na Tarixe:

Nejdříve se mi vůbec nelíbil, ale ted' se mi začal líbit. Jeho největším plusem je zlaté brnění, které žádný jiný Bionicle, kromě Takanuvy, Iruiniho, Lhikana a Brutaky, nemá. Název Glatorian je odvozen od slova gladiátor a jeho maska mi velmi připomíná gladiátorskou helmu. Nelíbí se mi však jeho zbraně, které se podobají zbraním Pridaka.

SKRALL

Skrall je bezohledný a arogantní vítěz mnoha turnajů. Je neuvěřitelně nadaný bojovník a může porazit plně ozbrojeného nepřítele holýma rukama. Nebojuje čestně a nikdo neví, co používá pro svoje vítězství. Ti, kteří se to pokoušeli dozvědět, jednoho dne beze stop zmizeli a i přes dlouhá pátrání se nikomu nepodařilo je naleznout.

Můj názor na Skralla:

Velmi dobrý a propracovaný Bionicle. Ty "věci na rukou" se mu sice moc nehodí, ale dají se použít jako náhradní zbraně. Jeho štít připomínající kotouč pily nese znak jeho kmene a je to asi největší samostatný díl v Bionicle. Maska je dobrá a nové chrániče také. Nejsem si jistý, zda se mi více líbí Strakk nebo Skrall.


VOROX

Vorox je extrémně primitivní, řídí se základnímí potřebami jako je potřeba jíst či pít a není daleko od zvířat. Nebyl však takový vždy - když meteorit dopadl na Bara Magna, řeky, které nevyschly, byly kontaminovány neznámou látkou, která Voroxe proměnila v nestvůru. Jeho mutace mu sebrala schopnost přemýšlet, ale za to se díky ní stal velmi zdatným lovcem.

Můj názor na Voroxe:

Když jsem poprvé uviděl Glatoriany, Vorox me uchvátil svou propracovaností. Moje nadšení však pominulo, když jsem uviděl jeho fotku v realitě. Je to opravdu nestvůra.

Kterého Glatoriana si mám vybrat?

24. ledna 2009 v 20:51 | vesmír |  Ankety
Ahoj.
Za pár dní budou Glatoriani v obchodech (možná už jsou, já se tam nekoukal). Podle katalogu mají stát 289 Kč, což je méně než stáli Toa Metru z roku 2004 - to je po třech letech s cenou 349 Kč celkem příjemná změna. Jednoho Glatoriana bych si chtěl koupit, ale nevím jakého.

Vybírám si mezi těmito třemi:

Skrall
Líbí se mi:

- Zbraň
- Štít
- Hlava
- Barvy se k sobě hodí

Nelíbí se mi:

- Malé tělo
- Vystřelovač

Strakk
Líbí se mi:

- Zbraň
- Hlava
- Chrániče na ramenou
- Modré oči
- Světlá modrá barva

Nelíbí se mi:

- Tmavě modré ruce
- Vystřelovač

! Strakk má můj hlas

Vorox

Líbí se mi:

- Chrániče
- Ocas

Nelíbí se mi:

- Hlava
- Zbraně
- Tělo má stejnou stavbu jako tělo Matora Mahri
- Úzké tělo

_____________________________________________________

Tak prosím hlasujte v anketě!

(Image SRC: www.brickshelf.com)

Zajímavý článek

21. ledna 2009 v 21:14 | vesmír |  různé
Ahoj.
Našel jsem jeden zajímavý článek. Není sice k Bionicle, ale stojí za to si ho přečíst. :D


Jaký používáte prohlížeč?

16. ledna 2009 v 17:22 | vesmír |  Ankety
Hlasujte prosím v anketě, jaký používáte prohlížeč.
Internet Explorer
Netscape Navigator
Mozilla Firefox
Google Chrome


Opera

*Pokud používáte prohlížeč, který není v aketě uveden, napište to prosím do komentářů.

Jsem zpět

16. ledna 2009 v 16:13 | vesmír |  Novinky
Ahoj.
Jsem zpět a zase tu začnou přibývat články!

Díl 20: Probuzení Mata Nuie

1. ledna 2009 v 20:42 | vesmír |  Bionicle
Krika:"Volá nás Makuta."

Bitil:"Hm. A co já s tím?"

Krika:"Prohrává bitvu, musíme mu pomoct."

Biti:"Tak jo."
Makutové přišli Makutovi na pomoc právě včas: Toa v tu chvíli prorazili svou neustálou palbou štít nad Codrexem.
Krika:"Váš konec je tu."
Hahli:"Nějaká příšera nás chce vyděsit?"

Krika:"Kdybys prošla tím, čím jsem prošel já, nevypadala bys o moc lépe." Ale co se s ním stalo nezmínil.
Pak začal boj. Jediný, na koho nevyzbyl nikdo, s kým by mohl bojovat, byl Matoro.

Matoro:"Nikdo na mně nezaútočil. To je velká výhoda, můžu něco udělat."
Srazil Makutu, vběhnul do Codrexu a začal křičet:"Pojd'te sem! Rychle!"
Běželi dovnitř.
Makuta:"Jděte rychle za Toa! Pokud najdou místo, kam se má uložit Maska Života, bude Mata Nui probuzen a to bude konec Makutova bratrstva!"
Toa šli chodbou a dostali se obrovské místnosti uvnitř budovy.

Lewa:"Rozdělíme se. Tak najdeme místo, kam se má dát Maska Života, rychleji. Matoro půjde s Hahli a já půjdu s Tahuem, souhlasíte?"

Všichni:"Jo."
Matoro a Hahli si po cestě povídali.

Matoro:"Nechápu, proč Codrex postavili tak obří a skoro prázdný."

Hahli:"Jo. Ale aspoň že je prázdný. Co myslíš, že se stalo Krikovi?"

Matoro:"To nevím, něco však určitě ano. Mám takový pocit, jako kdyby tady byla přítomna temná energie."
Krika:"Bitile, vidím ty dva, kteří mají Masku Života, musíme je zastavit a sebrat jim ji."
Bitil:"Vystřelím na ně jedovatou střelu."
Krika:"Ok. Zaútočím z druhé strany."
Krika vystřelil. Ale nevystřelil ostrou střelu, jen výstražnou světlici.
Pak všichni tři Makutové přistáli.

Hahli:"Myslím, že sis vybral k pronásledování právě nás, není náhoda..."

Krika:"Máš pravdu, opravdu to náhoda není. Zavinilo to něco, co máte u sebe."

Matoro:"Nemáme nic."

Krika:"Dobře víš, o čem mluvím. Mluvím o Masce Života."
Matoro se pokusil poslat druhé skupině zprávu pomocí své masky.

Matoro:"Doufám, že to dokáže Lewova nebo Tahuova maska příjmout."
Jejich masky však nebyly uzpůsobeny k příjímání telepatických zpráv.
Krika:"Ta zpráva jim nedošla, co?"

Matoro:"Jak o tom víš? Nemůžeš mi vidět do hlavy!"

Krika:"Já vidím více než normální Bionicle."
Druhá skupina naštěstí brzy došla k Toa.

Tahu:"Slyšíš mě, ty odporný Makuto?!"
Krika se otočil přes rameno.

Matoro (potichu):"Hahli, útoč!"
Krika:"Aů!"
Samozřejmě to Hahli oplatil a začal další boj.
Bitil se rozletěl na Matora a napřáhl se, aby zasadil co nejsilnější ránu.
Bitil:"Vzdávám se."
Krika:"Je jich tu nějak moc, jdeme pro Makutu!"
Tahu:"Musíme najít to místo co nejrychleji. Slyšeli jste Kriku? Jde pro Makutu! Tentokrát ale půjdeme spolu."
Prošli polovinu chodeb v Codrexu a ted' šli do další.
Matoro:"Tohle je to místo. Ted' musíme přijít na to, jak tam tu masku dát, aby to fungovalo."
Pro Makuty to místo ale nebylo dlouho skryté.

Krika:"Tak, jsme tu, máte radost?"
A začal další boj. Tentokrát Toa prohrávali a jediný, kdo se ještě držel na nohách, byl Matoro.
Matoro:"Přišel jsem na to, jak to funguje."
Nasadil si Masku Života a připravoval se skočit do tunelu, který vedl neznámo kam, ale bylo známo, že aby se Mata Nui probudil, musí do něj spadnout Maska Života.

Všichni přestali bojovat a koukali na Matora jako kdyby byl nějaké nadpřirozené zjevení.

Hahli:"Ne! To nesmíš, Matoro! Co si bez tebe počneme?"
Matoro se pousmál a řekl:"Někdo to udělat musí..."
A pak tam skočil.
Nelitoval toho, protože věděl, že svým obětováním zachrání celý svět.
V jádru Codrexu byla energie velmi silná a Matoro byl zničen, zbyla pouze maska.
Ta byla uzavřena ocelovými dveřmi. Energie se pořád zvětšovala, až odstartovala výbuch světla, ten byl "jiskrou", která byla potřeba k probuzení Mata Nuie.
Toa unikli z Codrexu těsne před tím, než je proud světla ničící všechno, co mu stojí v cestě, dostihl. Makuta a jeho bojovníci utéct nestihli, byli zničeni.
Maska Života splnila svoji roli. Před Toa se zjevila nejmocnější bytost ve vesmíru Bionicle, moudrý vládce všeho - Mata Nui.

Mata Nui:"Po těch letech strávených v podzemí jsem si myslel, že již nikdy nenastane den, kdy znova spatřím denní světlo. Ale nyní, díky vám, hrdinové Toa, světlo opět vládne vesmíru. Splnili jste svůj úkol. Ted' se můžete vrátit domů. Přeji hodně štěstí v životě."
Vrátili se do Zartie. Vše se tam změnilo k nepoznání - Matorané se št'astně procházeli po ulicích města, nikde nebyly stopy po krutosti, která zde byla za vlády starého krále a na ulicích nehlídkovaly stráže.
Novým králem byl totiž Iruini. Toa, který neměl strach a postavil se s malou skupinkou bojovníků proti mocnému krutovládci - a zvítězil.

Takto končí poslední záznam v deníku, který si psala Hahli.
__________________________________________________________________


Příběh ve výrobě

1. ledna 2009 v 17:37 | vesmír |  Novinky
Ahoj.
Radši už nebudu říkat, kdy přesně tady ten díl bude, ale už ho píšu.

Omluva - díl za další hodinu

1. ledna 2009 v 16:35 | vesmír |  Novinky
Ahoj.
Omlouvám se, ale udělat ten díl je dost náročné, ted' dofocuji poslední fotku a za hodinu tu určitě bude.