Říjen 2009

Halloween: Maska Života a strašák

31. října 2009 v 20:47 | vesmír |  Novinky
Ahoj.
U nás v obchodním centru byla taková akce, kde si mohl každý vyřezat svoji dýni. Nechtěl jsem dělat klasický obličej, tak jsem zkusil udělat Masku Života. :D

No a to je ona. Všichni v tom ale hledali nějaký hlubší podtext. :D
Při normálním osvětlení už to nevypadá tak působivě.
A tohle je klasický obličej.

Obejdete se bez FAQ?

28. října 2009 v 12:49 | vesmír |  Novinky
Ahoj,
takže po dlouhé době opět článek, jak jinak než o tom webu...
Podrobil jsem "beta verzi" několika testerům a většina z nich řekla, že je jeho ovládání asi středně složité a trvalo nějaký čas než se v tom vyznali.
Tak si nejsem jistý, jestli mám dát na veřejnost verzi s FAQ nebo bez něj a pak ho tam doplnit. Protože má web hodně funkcí, protáhne popis toho, jak je používat, zveřejnění asi o týden.

Ale zároveň nechci hned odradit návštěvníky, kteří na web příjdou, ale už se nevrátí, protože neví, jak ho používat. Co si o tom myslíte vy?

Návštěvnost

14. října 2009 v 20:35 | vesmír |  Novinky
Ahoj,
po docela dlouhé době jsem se opět podíval na blog a nevěřím svým očím. I po měsíci, co tu nic nebylo, je návštěvnost dost vysoká ( 116 lidí za den ).
Děkuju. :D

Vzhled blogu?

5. října 2009 v 15:48 | vesmír |  různé
Vypadá u vás můj blog také takto? Nebo je chyba u mně?

Už asi ne

1. října 2009 v 22:54 | vesmír |  Novinky
Ahoj,
všiml jsem si, že se tu začínají "množit stížnosti" na to, že tu pořád není nový díl, nový článek atd.

Řeknu to popravdě: Už mě to prostě nebaví.

Nebaví mě psát příběhy o Bionicle. Je mi to po všech těch letech líto, ale prostě moje zájmy se změnily, jako zájmy mnohých BioBlogerů, co už skončili.

Ten připravovaný web není o Bionicle, je to sociální sít' ( asi jako Facebook, MySpace, Mail.Ru Mir apod. ), možná tam přidám funkci, aby to fungovalo i jako freeweb - systém pro tvorbu bezplatných webových stránek, tzn. asi jako blog.cz.
Sliboval jsem, že bude dokončen už v srpnu, na konci září a další data, ale vypadá to, že bude dokončen jako "vánoční dárek".
Zkrátka nedá se to vypočítat, když už si myslíte, že vše funguje bezvadně, objeví se nějaká chyba. A v ostrém provozu se budou objevovat stále další.

Prakticky je už web hotov, zbývá jen odladit některé chyby. Ale hledat a opravovat chyby v něčem, co jste psali třeba před půl rokem je mnohdy náročnější než to přepsat. Hodně lidí, kteří jsou uživatelé a nestudují počítače odborně většinou nemají představu o tom, jak takový web vypadá "pod pokličkou" a kolik zabírá jeho tvorba času. Tady je příklad. Tento úryvek programu je handler pro kliknutí na tlačítko "Odeslat zprávu":

<?php
include "libmysql.php";
include "usrauth.php";
include "panel.php";


if ( isset ( $_POST['send_msg'] ) {
if ( $_POST['msg'] != "" ) {
$insert_message = "INSERT INTO messages ( to, from, email ) VALUES (".$_POST['to'].", ".$_POST['from'].", ".$_POST['emai']." );
$msg_result = mysql_query( $insert_message ); } else { echo "<p class=error>Chyba: Pole zpráva není vyplněno.". mysql_error() . "</p>"; }
} ?>
<form action="" method="post">
Od: <input name="from">
Mail: <input name="email">
Zpráva: <input name="msg">
<input type="submit" name="send_msg" value="Odeslat zprávu">
</form>

____________________________

Jak vidíte z ukázky, není to jednoduché a to je jen nepatrná část celého programu. Nepovažuji se za profesionála, ale zatím za studenta. Prosím mějte trpělivost a chvíli počkejte.
Doufám, že se vám bude ten web líbit stejně jako tento!