Prosinec 2009

Nový rok

31. prosince 2009 v 23:31 | vesmír |  Novinky
Do Nového roku zbývá půl hodiny, takže přeju št'astý Nový rok!

Změna osudu?

27. prosince 2009 v 12:22 | vesmír
Mám jednu otázku ( asi divnou ):

Myslíte si, že je nebo není možné změnit osud? Já si myslím, že není možné ho změnit, protože to, že si myslíte, že jste ho změnili, je napsané v osudu - myslíte si, že je to jiný osud, ale máte v osudu napsané, že si budete myslet, že jste něco změnili, ale pořád je to osud.

Co si o tom myslíte vy?

Vánoční přání

23. prosince 2009 v 20:50 | vesmír |  Novinky
Po dlouhé době tu zase máme Vánoce a Nový rok. Tenhle se myslím docela povedl a doufám, že v podobném duchu bude i ten příští...

Tak vám všem přeju vše nejlepší o Vánocích a Novém roce...


A ještě:

Povídají si dvě blondýny: "Tentokrát vypadl Nový rok na pátek. Super, co?"
A druhá:"Jo, ale snad to nebude pátek 13."

Co se dělo

12. prosince 2009 v 22:45 | vesmír |  Novinky
Ahoj.
Takže po dlouhé době zase nějaký článek...

Počítač už mám konečně dovolen, vlastně už od minulého týdne.
Ale na přidání článků nebyl čas, jezdil jsem na "praktiku němčiny" do Nurnbergu, Norimberku, chcete-li. Nakonec se to ale jaksi nevyvedlo, všichni jsme se dorozumívali Anglicky a to asi dokáže naštvat, když se do vaší restaurace nažene tlupa 20 anglojazyčných dětí a já byl asi poslední kapka - objednávku mi sice vyhověli, ale s dodatkem: "Here we are in Germany and we talk German."

Docela zábava byla, že se nás učitelé (!) ptali, zda chceme raději do muzea nebo nakupovat. Výsledek byl asi předem jasný, takže nám vrátili 10 € a šli jsme na Vánoční trh. Takže výsledek cesty byl asi takový:

  1. Měli jsme se naučit němčinu v praxi, mluvili jsme Anglicky.
  2. Když jsme dostali rozchod, měli jsme trh během 5 minut prozkoumaný a nudili jsme se tam skoro 5 hodin, to muzeum by asi bylo zábavnější.
  3. Minulý rok jsme jezdili do Dresdenu, také o Vánocích. Trhy byly naprosto identické, takže jsme zase nakoupili ty samé suvenýry - nebylo tam na výběr.
  4. "Jedeme do Německa a vy jdete na jídlo do Mc Donalds?" - No co, stejná otázka jako "Jste v Česku a jíte Pizzu?"
  5. Oproti Praze je Nurnberg stejně spíše vesnice, to znamená, že ve 20 večer už je většina obchodů zavřená a to včetně kina.
S bodem 4 to nebylo úplně tak. V € si člověk neuvědomuje, že 5 € je vlastně 130 Kč, takže jsme posvačili tradiční klobásu v chlebu, kterou tady koupíte za 30 Kč, za 5 €. Ale podle mně ta cena není za takovou chut' ani moc vysoká - pokud tam někdy někdo pojedete, můžu to jen doporučit.

V autobuse nám říkali o tom, jak krásná je kašna Ctností v centru města. Nakonec jsme se na ni přišli podívat a byla zadělaná v lešení, na kterém byla přilepená fotka té kašny v životní velikosti. To mi připomíná minulý rok, když jsme jezdili do toho Dresdenu, šli do galerie a zjistili, že mají na měsíc zavřeno.

Jinak to byla ale zábava.

Ale moc zatím nečekejte, začínají Vánoce a s tím je spojeno hodně povinností. Navíc mě ve škole pověřili přednáškou o Vánočních zvycích, takže ted' jsem členem týmu lidí z celé školy, kteří na tom pracují už dost dlouho a já zatím ten projekt ani neviděl.


Přeju vše nejlepší v nádcházejících svátcích
Avak